Orthocare

Orthocare Crutch Maxi Alüminyum Koltuk Değneği Büyük (2 Adet) 8122

Ortopedi Alanında Dünyaca Tanınmış Orthocare Markasının Ortopedik Ürünleri Medbox'Ta
Marka
Ürün Kodu : 8122_STD
129,00 TL


 Listeme Ekle  Karşılaştır


Bacaklarda meydana gelen kırık, felç sonucu işlevsizlik, ameliyat gibi durumlarda koltuk değneği, yürüteç, baston kullanımı oldukça önem taşır. Ortopedi hastalarının kullanmaları gereken bu ürünler doğru seçilmelidir.

Ürün seçiminin önemli olduğu aletlerden olan koltuk değnekleri güvenle seçilmelidir. Ürün kaliteli ve zaten ağrılı veya hasta olan bacakların işini zorlaştırmamalıdır.

Ürününüzün daha doğru kullanımı için çevrenizdeki eşyaları da düzenli şekilde yerleştirmeniz gerekir. Ev içerisindeki yolların basitleştirilmesi, banyo ve klozet paspaslarının kaldırılması, çanta kullanımı gibi pratik önlemlerle işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ürün çeşitli nedenlerle zarar görmüş olan bacaklarınızda size ciddi destek sağlayacak bir üründür. Orthocare Crutch Maxi Alüminyum Koltuk Değneği (Uzun) kullanımı ile maksimum destek sağlayarak hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

Orthocare Crutch Maxi Alüminyum Koltuk Değneği (Uzun) Özellikleri

Ayakla dik dururken, değneklerinizin üst noktası koltuk altına 2-3 cm mesafeli olacak şekildedir.

Değnekleri tutma yeri kalça hizasındadır.

Dirsekler vücuda biraz dokunacak pozisyonda olmalıdır.

Değnekler vücudun yanlarında sıkı durur.

El tutamakları ve koltuk altına temas edecen üst uçları yumuşakdır.

Yürürken: Hafifçe öne eğilerek koltuk değneklerini bir veya iki ayak mesafesi kadar öne koymalısınız. Yaralı olan bacağın görevini alan değnekler kullanım kolaylığı sağlar. Sonrasında sağlam olan bacağa yüklenilerek yürüme devam ettirilir. Yürürken ayaklara değil öne bakılmalıdır.
Otururken: Sağlam bir sandalyeye oturulmalıdır. Yaralı bacak önde olsun. Değnekler yaralı ayak tarafındaki elinizde olsun, sağlam elinizle de sandalyeyi tutunuz. Ayağa kalkarken, değnekler yanlarda ve sağlam ayağınızın üstüne basarak kalkabilirsiniz.

 


Çok Satanlar